4c491c82-35a9-4681-9539-d4a34438cced

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ataşehir Amatör Spor Kulüpler Birliğine malzeme desteği verdi. Malzeme dağıtım etkinliğinde konuşan Ataşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Ekrem Köse Esatpaşa Spor Kompleksi'nin yapımında emeği geçen Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na teşekkür etti. 23 amatör spor kulübünün 7 gün 24 saat antremanlarını ve müsabakalarını gerçekleştirdiği sahada malzeme dağıtımı için yapılan etkinliğe CHP Ataşehir İlçe Başkanı Celal Yalçın Ataşehir Belediye Meclisi 1. Başkan Vekili Kudret Aslan, CHP Ataşehir Kadın Kolu Başkanı Seval Düzenli, Ataşehir Belediyesi Meclis Üyeleri de katıldı.

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ataşehir Amatör Spor Kulüpler Birliğine malzeme dağıtımı yaptı. Esatpaşa spor sahasında gerçekleşen malzeme dağıtım etkinliğinde Ataşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı ve Atatşehir Amatör Spor Kulüpleri Birliği Yöneticisi Ekrem Köse konuşma yaptı. İmamoğlu ve İlgezdi’ye teşekkürlerini sunan Köse İstanbul’un birçok bölgesindeki spor kulübüne ayrım yapmaksızın aynı yardımların yapıldığını ifade etti. Köse konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Cumhuriyet Halk Partisi ilçe başkanımız, kadın kolları başkanımız,  Ataşehir Belediyesi meclis üyelerimiz, Ataşehir Belediye Meclis Başkan Vekilimiz ve spor kulüp başkanlarımız, yöneticilerimiz, antrenörlerimiz bugün burada büyükşehir belediyemizin spor kulüplerini ayırt etmeksizin yapmış olduğu yardımların dağıtım töreni var. Siz saygıdeğer basın mensuplarına hepinizi sevgiyle, saygıyla karşılıyorum ve hoş geldiniz diyorum. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Ataşehir Belediye Başkanımız Sayın Battal İlgezdi'nin büyük katkılarıyla bu tesis yapıldı. Amatör spor kulüplerimiz açıldı. Burada yirmi üç tane amatör spor kulübümüz gece gündüz antrenmanları ve resmi maçlarını  yapmaktadır. Ben tekrardan amatör spor kulüplerine her daim hizmet eden İBB Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu'na, Ataşehir Belediye Başkanımız Sayın Battal İlgezdi’ye  ve değerli spor kulüplerine,  antrenörlerine  çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız diyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun diyorum.”

 

Ekrem Köse’den sonra konuşan CHP Ataşehir İlçe Başkanı Celal Yalçın ise sporun gençleri ve çocukları kötü alışkanlıklardan uzak tutmakta önemli bir rolü olduğuna vurgu yaptı. Yalçın: “Değerli başkanlarımız ve değerli basın mensupları İstanbul Büyükşehir Belediyemiz tüm İstanbul'da yaklaşık bin yüz amatör branşı malzeme desteğiyle birlikte destekliyor. Amatör spor kulüpleri hem mahalle kültürünün yaşamasında hem dijitalleşen dünyada çocuklarımızın kötü alışkanlıklardan sosyalleşmesine katkı sunması noktasında ve birçok noktada onların hayatlarına destek oluyor ve hayatı hazırlıyor. Bu bağlamda emek katan, hayatını bu uğurda harcayan tüm amatör spor kulüp dernek başkanları, antrenörlere, tüm öğrencilerine başarılar diliyorum."

 

 

"Bugün bize bu destekleri sunan, amatör branşa desteklerini sunan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu'na yine amatör spor kulüplerine desteklerini sunan Ataşehir Belediye Başkanımız Battal İlgezdi'ye çok teşekkürlerimizi sunuyoruz. Her daim amatör spor kulüplerinin, sporun ve bu bağlamda çalışan tüm kurumların her daim yanında olmaya devam edeceğiz.” dedi. 

Konuşmaların ardından malzeme dağıtımı yapılarak fotoğraf çekimine geçildi.