mhpli-başkanda-filenin-sultanlarına-tepki-çeken-bir-tartışma

 

Filenin Sultanları’nın Tokyo Olimpiyat Elemeleri’nde Almanya’yı finalde yenerek Tokyo’ya bilet alması tüm ülkede gururla kutlanmıştı. Ancak  Düzce’nin Kaynaşlı İlçesi MHP’li Belediye Başkanı Birol Şahin A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın kıyafetine tepki göstererek “Dünya şampiyonu olsan ne yazar. Müslüman kadın adap ve haya sahibidir. Dinimize göre kadınlar kendi aralarında spor yapabilirler. Erkekler huzurunda açık saçık olarak değil” açıklamasıyla tepki çeken bir paylaşımda bulundu. 

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın zorlu Polonya karşılaşmasının ardından Almanya’yı finl maçında yenerek Tokyo Olimpiyat Elemelerinden Tokyo’ya bilet almıştı. Filenin Sultanları’nın bu başarısı tüm ülkede gururla paylaşılırken Düzce’ye bağlı Kaynaşlı ilçesinin Belediye Başkanı Milliyetçi Hareket Partili (MHP)  Birol Şahin, tepki çeken bir paylaşım yaptı.

2020 CEV Tokyo Olimpiyatları Avrupa Kıta Elemeleri final karşılaşmasında Almanya’yı 3-0 mağlup ettiği sıralarda Kaynaşlı Belediyesi MHP’li Başkanı Birol Şahin, “Allahu Teala'nın örtünün vücut hatlarınız belli olmasın emrine karşı çıkarak, açılıp saçılacaksın, kendini teşhir edeceksin sonra da Tokyo'ya gidiyoruz diye sevineceksin. Dünya şampiyonu olsan ne yazar. Müslüman kadın adap ve haya sahibidir. Yaptığı her işte Allah rızası gözetir. Dinimize göre kadınlar kendi aralarında spor yapabilirler. Erkekler huzurunda açık saçık olarak değil” ifadelerini kullandığı mesajını sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı. Şahin, daha sonra mesajını sildi.  

Birol Şahin, Cumhuriyet’e yaptığı açıklamasında “Bunu genel anlamda yazdım. Kamuoyu beni takip ediyor. Takipçimiz çok. Art niyet taşımıyoruz. Bizler İslam ülkesinde yaşıyoruz. Müslümanım diyenin uyması gereken kurallar vardır. Müslüman bir kişi öyle bir kıyafet giyip erkek huzuruna çıkamaz. Bu haram” diyerek kendisini savundu.

ATAŞEHİR'DE GÜNDEM