54d3c2c2aca74405a48d46da0cf07a9a

Ataşehir Belediyesi’nin Türkiye Tenis Federasyonu iş birliğiyle gerçekleştirdiği, "Ataşehir Belediye Başkanlığı 1. Senyör Tenis Turnuvası” başladı.

Taç Spor Tesisleri’nde düzenlenen turnuvanın ilk karşılaşması 5 Ağustos Perşembe saat 14.00’de erkekler yeni başlayanlar kategorisinde yapıldı.

Turnuvada 18 yaş ve üstü kadın, erkek ve çift kategorilerinde toplamda 296 maç gerçekleşecek. Türkiye’nin birçok farklı kentinden 300 lisanslı tenisçinin mücadele ettiği turnuvada kupalar sahiplerini 15 Ağustos Pazar günü bulacak.

 

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, ilk kez Ataşehir Belediye Başkanlığı adı altında düzenlenen turnuvaya tenisçilerin gösterdiği ilgiden dolayı çok memnun olduklarını belirterek, “Bu yıl Tokyo 2020 Olimpiyatları'nda genç sporcularımızın gösterdiği başarılı performanslar hepimizi gururlandırdı ve mutlu etti. Gençlerimizi sporun her dalında desteklemek ve onları spora teşvik etmek için çalışıyoruz. Bu yıl, ilkini gerçekleştirdiğimiz tenis turnuvası da bu çalışmalarımız kapsamında yer alıyor. Hem profesyonel ve amatör tenisçilerimize bir olanak sağlamak hem de başta gençler olmak üzere Ataşehirlileri tenis sporuna yönlendirmek istiyoruz” dedi.

ATAŞEHİR'DE GÜNDEM