Toplumun Güven Eli: Batı Ataşehir Lions Derneği

   Toplumun Güven Eli: Batı Ataşehir Lions Derneği
Bu haber 03 Nis 2018 Sal 16:05 tarihinde eklendi.
mm
Paylaş:

118 Y Anadolu Yakası Lions Dernekleri Federasyonuna bağlı Batı Ataşehir Lions Derneği tarafından Ataşehir Mehmet Şehit Mehmet Fidan İlköğretim Okulu’nda sağlık konferansı gerçekleştirildi. Lions Derneği ile ilgili olarak; “HİZMET EDİYORUZ “ sloganıyla tüm dünyada kendinden daha az şanslı olan kesimlere ulaşıp onlara yardımcı olmayı amaçlayan Lions Birleşmiş Milletlerde masası olan dünya üzerindeki tek sivil toplum kuruluşudur.

Ataşehir  Mehmet Fidan İlköğretim Okulu Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinlik,  Batı Ataşehir Lions Kulübü 2016-2018 dönem başkanı Ali Rıza Çakıt’ın Lions hakkında  bilgi verdiği açılış konuşması ile başladı.

Ataşehir Mehmet Şehit Mehmet Fidan İlköğretim Okulu Metin Yahşi ev sahipliğinde gerçekleştirilen konferansa;  okulun rehber öğretmenleri, veliler ve misafirleri ile birlikte; 118 Y Yönetim Çevresi 5 kesim Başkanı Esra Nur Narin, GST Koordinatörü Ln. İnci Otman, 15 Bölge Başkanı Sabiha Civelek, Batı Ataşehir Lions Kulübü Dönem Başkanı Ln. Ali Rıza Çakıt, kurucu Başkan Ln. Hasan Kartal, kulüp saymanı Ln. Süha Karagöl, Kulüp Sekreteri Ln. Mustafa Karaoğlu, Toplantı Yönetmeni Ln. Necip Bektaş, kulüp üyeleri Ln. Çağlar Çolak, Ln. Mehmet Emektar, Ln. Sezgin Akman, Ln. Hülya Metin Çelebi katıldı.

Şehit Mehmet Fidan İlköğretim Okulu’nda gerçekleştirilen sağlık konferansında diyabet, tarama problemleri ve gebelik, acil yardım, meme hastalıkları ve sağlığı konusunda bilgilerin yer aldığı sunum yapıldı.

Konferansta Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Doç.Dr.Gülşah Karaören; Acil Yardım, İç Hastalıklar Uzmanı Dr.Sibel Serin; Diyabet, Genel Cerrah Uzmanı Dr.Mustafa Bağrıaçık; Meme Hastalıkları ve Sağlığı, Kadın Doğum Uzmanı Dr.Mehmet Serdar Gülşen; Tarama Problemleri ve Gebelik konularındaki bilgi ve uyarıları katılımcılara aktardı.

Konferansın yapıldığı Ataşehir Şehit Mehmet Fidan İlköğretim Okulu Kütüphanesi de Batı Ataşehir Lions Derneği aracılığıyla tefriş edilmiş olup açılışı ilçemiz mülki Erkânın da katılacağı bir törenle 17 Nisan Salı saat 10.00’da yapılacaktır” bilgisi paylaşıldı. .Batı Ataşehir Lions Derneği öncülüğünde gerçekleşen sağlık konferansı, katılımcılar tarafından yöneltilen sorulara verilen cevaplar sonrası konferans sona erdi.

 

 

 

Etiketler
Paylaş:
"   Toplumun Güven Eli: Batı Ataşehir Lions Derneği" HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Bu konuya hiç yorum yapılmadı.

Yorum yapma kapalı.

HEMEN YORUM YAP
img

BU HABERLER DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR!

Gürsel Sarımaden: “Türkülerle kalın türkülerle yaşayın”
2009’da kurulan ve birçok etkinliğe ev sahipliği yapan  Anadolu Avrupa...
            E-SPOR MERKEZİ: AK PARTİ’NİN YEREL SEÇİM PROJESİ
24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçim öncesinde Ak Parti Ataşehir  ilçe teşkilatı...
  ARTIK ATAŞEHİR’iN  DE “PEMBEGÜL”Ü VAR
Ataşehir ‘in  Küçükbakkalköy Mahallesi’nde  menüsünde dünya mutfağından, kahvaltıya, kurabiyelerden, pastalara,...
                   SPORA ENGEL YOK
Ataşehir Belediyesi engelli bireylere yönelik yaz spor okulları başlatıyor. Engellli...
facebook
çok okunan haberler
Malesef, bugün hiç haber girilmedi.
Malesef, bu hafta hiç haber girilmedi.
Malesef, bu ay hiç haber girilmedi.
Ara