Türk sanat müziği Ataşehir’de hayat buluyor

Türk Sanat Müziği’ne büyük emekler veren TSM Koro Şefi Fatoş Koçarslan, Ataşehir’de özellikle gençleri bu alana yönlendirmek için büyük bir projeye imza attı. Geçtiğimiz ay Ataşehir Belediyesi’nin de katkılarıyla ‘Fatoş Koçarslan TSM Korosu’nu kuran usta sanatçı, bu kültürü özellikle genç nesillere aktarmak için yeni bir çalışma başlattı.

 

Türk sanat müziğine harcanan çeyrek asırlık bir ömür onunki… Besteci, Söz Yazarı, Sunucu ve Türk Sanat Müziği(TSM) Koro Şefi Fatoş Koçarslan, sanat hayatına yüzlerce beste ve onlarca ödül sığdırdı. Son iki yılda, biri yurt dışında olmak üzere koro şefi olarak tam altı konsere imza attı. Adını sadece Türkiye’de değil Avrupa’da da duyuran Koçarslan, bu başarılarına Ataşehir’de devam etme kararı aldı. Ataşehir Belediyesi’nin de katkılarıyla ilçeye yeni bir soluk getirmeyi hedefleyen ünlü sanatçı, Eylül ayında Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde adını taşıyan bir koro kurdu. Günümüz bestecilerinin ve söz yazarlarının katılımıyla yeni konserler vermeyi planlayan Koçarslan, kurduğu koroyu da büyütmeyi hedefliyor.

Çarşamba ve Cumartesi repertuar yanında nazari dersler de veren Koçarslan, Ataşehirlileri korosuna katılmaya davet ediyor. Türk sanat müziğini özellikle genç kuşaklara aktarmayı hedefleyen Koçarslan, müziğin birleştirici gücünü genç kuşaklara aşılamak istiyor. ” Şarkı dinlemek kadar söylemek de gerekir” diyen sanatçı, korosuna katılacak olan yeni arkadaşlarla güzel dostluklar kazanacağına inanıyor.

Etiketler
Paylaş:
"Türk sanat müziği Ataşehir’de hayat buluyor" HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Bu konuya hiç yorum yapılmadı.

Yorum yapma kapalı.

HEMEN YORUM YAP
img

BENZER FOTOĞRAFLAR