c66fd729c16644a2afdeecba27136f26

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi Ataşehirliler'i aşure paylaşımına davet etti. 

 

Ataşehir Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da Muharrem Ayı dolayısıyla aşure dağıtımı yapacak. Paylaşmayı, birlikteliği ve kardeşliği pekiştiren aşure dağıtım etkinliğinde, Muharrem Ayı’nın manevi atmosferinde aşure kazanları Ataşehir’de kaynayacak. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün düzenlediği aşure dağıtımında, saatler öncesinden hijyenik koşullarda özenle hazırlanan aşureler binlerce Ataşehirli’ye ulaşacak. Konuyla ilgili açıklama yapan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi çağrıda bulunarak hem Ataşehirliler’in Aşure Günü’nü kutladı; hem de vatandaşları aşure paylaşımına davet etti. İlgezdi paylaşımında şu ifadelere yer verdi:“Yas-ı Matem Ayı'nda niyet eden tüm canlarımızın orucu Hak katında kabul, #AşureGünü’müz kutlu olsun.Kardeşliğin, paylaşmanın ve bereketin simgesi aşuremizi paylaşmaya siz değerli komşularımı bekliyorum."

 

HER MAHALLEDE AYRI BİR KAZAN KAYNAYACAK 

 

Aşure dağıtımının ilki 23 Ağustos Pazartesi günü Küçükbakkalköy Mahallesi Prestij Caddesi, Fetih Mahallesi Taksi Durağı Önü, İnönü Mahallesi Semt Pazarı’nda yapılacak.

Aşure dağıtımın ikincisi 24 Eylül Salı günü İçerenköy Semt Pazarı, Ferhatpaşa Mahallesi Pazar Alanı ve Atatürk Mahallesi Migros Önü’nde olacak.

25 Ağustos Çarşamba günü ise; Esatpaşa Mahallesi Pazar Alanı, Yenisahra Mahallesi Pazar Alanı, Küçükbakkalköy Mahallesi Çok Amaçlı Semt Pazarı’nda aşure dağıtımı yapılacak.

26 Ağustos Perşembe günü yapılacak aşure dağıtımı ise; Aşıkveysel Mahallesi Pazar Alanı, Kayışdağı Mahallesi Pazar Alanı ile Küçükbakkalköy Mahallesi Prestij Caddesi’nde vatandaşlara aşure ikram edilecek.

27 Ağustos Perşembe günü ise; Yeni Çamlıca Mahallesi Pazar Alanı, Örnek Mahallesi Merkez Cami,  Barbaros Mahallesi Kapalı Pazar Alanı Tekstil, Barbaros Mahallesi Mimar Sinan Cami, Mevlana Mahallesi Hacı Mehmet Uslu Cami, Küçükbakkalköy Mahallesi Merkez Cami, İnönü Mahallesi İlknur Cami ve Mimar Sinan Mahallesi İbrahim Ethem Cami’nde düzenlenecek.

Örnek ve Yenişehir Mahallelerinde bulunan Sosyal Marketlerde de 24-27 Ağustos tarihleri arasında aşure dağıtımı yapılacak.

ATAŞEHİR'DE GÜNDEM