battalilgezdi8801

 

Toplumdaki dezavantajlı grupların şartlarının iyileştirilmesi için kurulan Ataşehir Belediyesi Toplumsal Eşitlik Birimi çalışmalarına devam ederken, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, birimin hazırlamış olduğu şiddet mağduru veya şiddete tanıklık eden vatandaşların izleyecekleri yol haritasını sosyal medyadan paylaştı. İlgezdi’nin paylaştığı mesajda belediye bünyesinde bulunan birimlere de başvuru yapılabileceği bilgisi yer aldı. 

 

Mecliste Toplumsal Eşitlik Birimi'nin kurulmasına AK Parti cephesinden itirazlar yükselse de birim belediye bünyesinde çalışmalarına devam ediyor. Birim, bireylerin sağlık, eğitim, kültür, sosyal veya ekonomi gibi farklı konularda eşit haklara sahip olmalarına desteklerken ayrıca, şiddet mağduru veya şiddete tanıklık edenlere yol haritası gösteriyor. 

 

Değişim ve gelişimin sağlanması için yapılan çalışmaların yanı sıra şiddete karşı başvurulacak adresleri tespit ederek vatandaşlara yol gösteren  Toplumsal Eşitlik Birimi’nin çalışmalarına destek veren Ataşehir Belediyesi Battal İlgezdi sosyal medya hesabından şu mesajı paylaştı: “Maruz kalınmayan, insan haklarının korunduğu yarınlar için koruyucu ve önleyici tedbirler şart. Toplumsal Eşitlik Birimimiz ihtiyaç halinde başvuruda bulunabileceğiniz acil destek mekanizmalarını derledi.”  Öte yandan İlgezdi’nin paylaştığı mesajda ilçede bulunan Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezleri ile Sosyal Hizmet Merkezleri’ne de başvuruların yapılacağı belirtildi.

 

İŞTE TOPLUMSAL EŞİTLİK BİRİMİ’NİN HAZIRLADIĞI ACİL DESTEK HATLARI:

ALO 183 ( T.C. Aile ve Sosyal Hizmet Bakanlığı Sosyal Destek Hattı )

ALO 112 ( Acil Çağrı Merkezi )

ALO 156 ( Jandarma İmdat )

0212 375 75 75 ( Cumhuriyet Başsavcılığı)

0212 465 21 96 / 21 97 ( Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi ŞÖMİN)

 

ATAŞEHİR'DE GÜNDEM