275068899_5520270867987394_998238054577310484_n

Gıdadan ulaşıma, elektrikten akaryakıta neredeyse tüm temel yaşam ürünlerinde yapılan fahiş oranlardaki artışlar halkı ve esnafı mağdur etmeye devam ediyor.

 

 

Yapılan zamlardan sonra Cumhuriyet Halk Partisi de semt pazarlarında yüksek elektrik faturaları geri alınsın çağrısı yaptı. CHP Ataşehir ilçe örgütü ve Esatpaşa Mahalle yürütmesi Esatpaşa Mahallesi’ndeki semt pazarına giderek CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 15 maddelik aile destekli sigorta projesini esnaf ve vatandaşlarla paylaştılar. 

 

 

Yeni yılla birlikte elektriğe yapılan zamların ardından gelen fahiş faturalar vatandaşın tepkisine yol açarken CHP sokaklara inerek vatandaşların zamlı faturalar karşısında yaşadıklarını araştırdı. Vatandaş ve esnaflarla yapılan istişareler sonrasında 1 Ocak itibariyle kademeli tarifenin uygulanması sonrasında elektrik faturalarının yüzde 100'den fazla oranda arttığını belirten esnaflar, bin bir zorlukla ayakta tutmaya çalıştıkları işletmelerini bu gidişle kapatmak zorunda kalacaklarını ifade etti. Faturalar ile birlikte diğer kalemlerin tümüne gelen fahiş zamlar vatandaşın belini bükmeye devam ediyor. Buna göre sadece akaryakıta bir yıl içinde rekor seviyede 79 kez zam yapıldı. Fatura ve diğer kalemlerdeki zamlara yönelik bir adım atılmaması ise esnaf ve halkın tepkilerine neden oluyor.