UMARIZ ISLAH OLUR

UMARIZ ISLAH OLUR
Bu haber 07 Ağu 2017 Pts 16:00 tarihinde eklendi.
mm
Paylaş:

Birçok ilçeden geçerek Kadıköy Yoğurtçu Parkı’nın bulunduğu bölgede denize dökülen Kurbağalı Dere’nin Örnek Mahallesi’nden geçen bölgesinin ıslah çalışmalarına başlandı.

Kadıköy’ün yıllardır kanayan yarası Kurbağalı Dere’nin Kadıköy tarafı uzun çalışmalar sonucu ıslah edilmiş ve nihayet burada yaşam normale dönmüştü. Birçok bölgeden geçerek Kadıköy’de denize dökülen Kurbağalı Dere’nin ıslah çalışmalarının yeni adresi Ataşehir Örnek Mahallesi’nden geçen bölümü. Halk arasında “Tamirhane” durağı olarak ta bilinen yerin hemen yanından geçen dere, yıllardır etrafa saçtığı kötü kokular ve sel baskınları nedeniyle bu bölgede yaşayan insanların şikayet sebebi. Özellikle şiddetli yağmur sonrası yaşanan sel baskınları nedeniyle derenin yanında bulunan bahçeler ve iş yerleri sürekli zarar görüyor.

Ataşehir Belediyesi, daha önce derenin aşırı yağışlarda tıkanarak sel baskınlarına yol açması ve bir işçinin dereye düşerek kaybolmasının ardından aynı olayların bir kez daha yaşanmaması için derenin üzerindeki eski köprüyü yıkıp yerine dere seviyesinden 3 metre yüksekliğinde, çelik kontrüksiyondan yeni bir köprü yapmıştı. Yapılan yeni köprü sel baskınlarını bir nebze önlese de maalesef tam olarak bir çözüm olamadı.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İSKİ(İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi) ekiplerin ıslah çalışmaları hızla devam ederken, Kurbağalı Dere’nin Örnek Mahallesi’nden geçen bölümünün ıslah çalışmalarının Ağustos 2019 tarihine kadar bitirilmesi planlanıyor.

Etiketler
Paylaş:
"UMARIZ ISLAH OLUR" HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Bu konuya hiç yorum yapılmadı.

Yorum yapma kapalı.

HEMEN YORUM YAP
img

BU HABERLER DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR!

Gürsel Sarımaden: “Türkülerle kalın türkülerle yaşayın”
2009’da kurulan ve birçok etkinliğe ev sahipliği yapan  Anadolu Avrupa...
            E-SPOR MERKEZİ: AK PARTİ’NİN YEREL SEÇİM PROJESİ
24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçim öncesinde Ak Parti Ataşehir  ilçe teşkilatı...
  ARTIK ATAŞEHİR’iN  DE “PEMBEGÜL”Ü VAR
Ataşehir ‘in  Küçükbakkalköy Mahallesi’nde  menüsünde dünya mutfağından, kahvaltıya, kurabiyelerden, pastalara,...
                   SPORA ENGEL YOK
Ataşehir Belediyesi engelli bireylere yönelik yaz spor okulları başlatıyor. Engellli...
facebook
çok okunan haberler
Malesef, bugün hiç haber girilmedi.
Malesef, bu hafta hiç haber girilmedi.
Malesef, bu ay hiç haber girilmedi.
Ara